Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1049
356611

WAKAO TOSHISADA (f. 1932), tillskriven, vas, Japan.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
390 - 585 EUR
453 - 680 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stengods, beige glasyr, målad dekor i järnrött och grön emalj. Signerad. Höjd 10 cm.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på NK:s utställning 24/9 1976.