374
409659

Karel Appel

(Holland, 1921-2006)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 300 - 15 500 EUR
14 000 - 16 400 USD
Klubbat pris

Karel Appel
(Holland, 1921-2006)

Utan titel

Signerad Appel. Olja på papper uppfäst på duk 68 x 52 cm.

Proveniens

Inköpt på Galleri 33, Göteborg, 1987.

Referensnr: 1309P83
Certifikat utfärdat av H. de Visser, The Karel Appel Foundation, 28 mars 2013 medföljer.

Formgivare