518
387359

JOSEF FRANK, bord, Firma Svenskt Tenn, modell 590.

Rektangulärt med rundade hörn, skiva av ask med kantdekor av mahogny och mässing, underrede med H-kryss av mahogny. Brännmärkt Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 200 cm, bredd 100 cm, höjd 72 cm.

Delvis blekt, något slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

943 - 1 130 EUR

969 - 1 160 USD

Klubbat pris:
28 000 SEK
Tilläggslista

Omfattas ej av följerätt (d)

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
 Dölj
 Visa mer

Important Winter Sale 645

1088. Vaser, två stycken, porslin. Qingdynasty, 1700-/1800-tal.
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Budhistorik
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
Aktuellt bud:
11 000 SEK