Arne Jones E1299
674
377112

MATTA. "Matta Frank nr 4". Tuftad. 121 x 54 cm. Kasthall Ateljé.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Formgiven av Josef Frank, Svenskt Tenn, troligen på 1930-talet. Klistrad etikett på baksidan.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.