683
396481

MATTA. "Höstmattan". Rölakan. 228,5 x 170 cm. Signerad MMF

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1918. Tillverkad före 1942.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med smärre skador, kortsidorna avkortade.