275
398330

Denis Piel

(Frankrike, Född 1944)
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 410 - 1 770 EUR
1 470 - 1 840 USD
Klubbat pris

Denis Piel
(Frankrike, Född 1944)

DENIS PIEL, Silvergelatinfotografi, signerad och numrerad 11/21 och daterad 1989 a tergo

"Jen Yarrow, Sunbath I, Mustique, West Indies", 1982. Bildyta 33,2 x 26,4 cm, bladstorlek 35,4 x 27,2 cm.

Smärre hanteringsveck, mindre slitage.

Även stämplad "Copyright Denis Piel" a tergo.