460
384277

Kristina Jansson

(Sverige, Född 1967)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris

Kristina Jansson
(Sverige, Född 1967)

"De Förklädda"

Signerad Kristina Jansson och daterad 2001 a tergo. Duk 200 x 144 cm.

Tilläggslista

Målningen har proveniens Milliken Gallery, Stockholm.

Proveniens

Milliken Gallery, Stockholm

Formgivare

Kristina Jansson korades till Carnegie Art Award-pristagare 2009.