Madeleine Pyk – en samling F769
54
363297

MARTIN OLSEN, fåtölj, sannolikt Vik & Blindheim, Norge, 1950-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
150 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Svängd rygg och sits, klädsel i grön sammetsplysch, ben och armlän av bok.

Smärre slitage.