95
384859

MOGENS KOCH, skåpsektioner, 2 st, "Byggereolen", Rud Rasmussen, Danmark.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
450 - 540 EUR
474 - 569 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Björk, inredning med hyllor och lådor. Etikettmärkta. Bredd 76 cm, djup 36 cm, höjd 81 cm inkl lös sockel. Nyckel finns.

Smärre slitage. (2)

Proveniens

Astra Zeneca, Södertälje

Modellen formgiven år 1928-30, tillverkad vid Rud Rasmussen från 1932.