403235

101. FANNY HJELM, Mor och son i skogsbacke.

Akvarell 19 x 13,5 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/955 - 1 194 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Enligt påskrift a tergo: "Fru Lizinka Sidenbladh och Karl Sidenbladh Vårby 1885. Målat av Fanny Hjelm".

Kontakta ansvarig katalogiserare

Pedro Westerdahl

Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal

+46 (0)8 614 08 05
pedro.westerdahl@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto