1218
376554

Fickur med Klockkedja, 14k resp kedja 18k guld. Tillverkad i Schweiz, 1900-talets mitt. 46mm.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
523 - 610 EUR
547 - 639 USD
Klubbat pris

Herrklocka. Ankargång, silverfärgad urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas, ögla ej guld. Klockkedja, pansarlänk med emaljberlock med frimurartecken, längd 45,5cm. totalvikt 54,8 resp 19,2g.

Slitage.