1263
387866

ANTIK/SEMIANTIK ISFAHAN sannolikt. 428 x 311,5 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 240 - 1 410 EUR
1 290 - 1 470 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Polykromt fält övermönstrad med medaljonger, blommor, palmetter, arabesker och slingor. Bred mörkblå huvudbård med blom-, palmett- och arabeskrankor samt kartuscher.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, trampveck, malskador, smärre hål och lagningar. Något skadade sidor.