1272
405999

SEMIANTIK KASHGAI GALLERI. 340,5 x 111,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Mörkbrun botten med polykroma blomställningar, hörnornament med fåglar och blommor samt sju sammanhängande medaljonger. Benvit huvudbård med blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, trampveck, smärre skador, hål och lagningar, malskador. En långsida med smärre revor, en kortsida något avkortad.