1295
424478

SEMIANTIK KINA FIGURAL. 350 x 276 cm.

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 410 - 1 590 EUR
1 470 - 1 660 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Mörkblå botten med molnmedaljong med stor drake, strödda moln och i hörnen stora Fenix fåglar i benvitt samt olika blå och bruna nyanser. Mellanblå huvudbård med årstidsblommor.

Det mörkbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar. Baksidan med smärre malskador, en kortsida något avkortad.