1305
384755

ANTIK/SEMIANTIK MAHAL, s.k. Ziegler Mahal. 472,5 x 371 cm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 410 - 6 180 EUR
4 600 - 6 450 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Terrakottamelerad botten med tätt stort polykromt blom- och palmettmönster. Bred benvit huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Det ljusbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Något ställvis hårt slitage, fläckar, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsida saknar några knutrader.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

261. Torsten Andersson, Utan titel.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
Aktuellt bud:
300 000 SEK