1317
424474

SEMIANTIK TEHERAN PART SILK. 361 x 239 - 243,5 cm.

Utropspris
32 000 - 35 000 SEK
2 790 - 3 050 EUR
2 920 - 3 190 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Terrakottaröd botten med liten polykrom medaljong, hjortar, fåglar, rovdjur, harar, stora palmett- och blomslingor. Vissa palmetter med djur. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.

Obetydligt ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador