1328
423481

OLD TÄBRIS. 472 x 331 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 500 EUR
2 770 - 3 690 USD
Klubbat pris
OLD TÄBRIS. 472 x 331 cm.

Terrakottafärgad botten med stora polykroma palmett- och blomslingor. Jadegrön huvudbård med stora palmett- och blomrankor.

Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med smärre trampveck, senare fransar.