1424
375113

SKULPTUR, trä. Troligen Ming dynastin (1368-1644).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 440 - 1 920 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Sittande Guanyin. Spår av bemålning. Höjd 87 cm.

Skador, slitage. Höger arm senare.