1515
379364

URNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i s.k. powderblue och guld av fåglar i blommande körsbärsträd. Höjd 16 cm.

Förgyllning med slitage.

Proveniens

The Collection of Esbjörn Kronberg.