1517
379276

PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av figurscen med lärd man och gosse i trädgård. Höjd 12,2 cm.

Kantnöting.

Proveniens

The Collection of Esbjörn Kronberg.