1560
391402

SKÅLFAT, vapenporslin. Qing dynastin, tidigt 1800-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av vapen för familjen af Wirsén. Diameter 21 cm.

Kantlagning.

Tilläggslista

Tidigt 1800-tal.

Proveniens

The Arms of Wirsén.

Behållningen av försäljningen av detta katalognummer går till Alla Kvinnors Hus, en ideell förening som arbetar för kvinnor som utsatts för våld och övergrepp.