163
420460

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 870 - 13 300 EUR
9 260 - 13 900 USD
Klubbat pris
350 000 SEK
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Vårlandskap med vitsippor och å

Signerad P. Mönsted och daterad 1909. Duk 78 x 120 cm.