191
335886

Arthur Ernest Streeton

(Australien, 1867-1947)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 300 - 6 180 EUR
5 530 - 6 450 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Arthur Ernest Streeton
(Australien, 1867-1947)

ARTHUR ERNEST STREETON (AUSTRALIEN), signerad A. Streeton. Pannå.

Flodlandskap med bebyggelse, 25 x 32,5 cm.

...

Proveniens

Bukowskis Internationella Höstauktion 1994, auktion nr 494, kat nr 290.

A tergo motiv med löväng.