217
413993

Per Wilhelm Cedergren

(Sverige, 1820-1896)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Per Wilhelm Cedergren
(Sverige, 1820-1896)

Vy mot Skeppsbron och Stockholms slott.

Signerad Pinx. Cedergren och daterad 1848. Duk 48,5 x 75 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 472, 24-27 april 1990, kat nr 18.