293
367569

Michel Barthelémy Ollivier

(Frankrike, 1712-1784)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Michel Barthelémy Ollivier
(Frankrike, 1712-1784)

MICHEL BARTHELÉMY OLLIVIER, Tillskriven, olja på pannå, ej signerad.

Septimanie de Richelieu, Comtesse d'Egmonte. Pannå 27 x 21 cm.

Smärre retuscher.
Pannån har slagit sig något.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 342, 21-23 sep 1949, kat nr 154, avbildad pl 16.

Nationalmuseum, Stockholm, "Gustaf III", 9 nov 1972 - 31 mars 1973, kat nr 70.