Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
294
403473

Willem van der Vliet, tillskriven

(Holland, 1583-1642)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1583-1642)

Mansporträtt, helfigur "Aetatis 22"

Monogramsignerad. Daterad Anno 1631. Pannå 51,5 x 39 cm.

Tilläggslista

Bukowski Auktioner, auktion 271, 25 sep 1929, kat nr 86, avp pl 27.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 271, 25 sep 1929, kat nr 86, avb pl 27.