294
403473

Willem van der Vliet, tillskriven

(Holland, 1583-1642)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 550 - 6 360 EUR
4 760 - 6 660 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1583-1642)

Mansporträtt, helfigur "Aetatis 22"

Monogramsignerad. Daterad Anno 1631. Pannå 51,5 x 39 cm.

Tilläggslista

Bukowski Auktioner, auktion 271, 25 sep 1929, kat nr 86, avp pl 27.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 271, 25 sep 1929, kat nr 86, avb pl 27.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?