311
417314

Philips Wouwerman, hans efterföljd

(Holland, 1619-1668)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
(Holland, 1619-1668)

PHILIPS WOUWERMAN. HANS EFTERFÖLJD. Olja på duk.

Rastande figurer och kreatur. 31 x 38 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Krackelyr. Ytmuts.
Märken efter spännramen, längs över kant.