324
420480

Moses Haughton II, attributed to

(Storbritannien, Ca 1772-1848)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Stilleben med döda fåglar

Signerad Moses Haughton, Painter, Birmingham och daterad 1801. Pannå 61 x 45 cm.

Proveniens

Arthur Ackermann & Sons Ltd, London, inköpt 1986.