396
418628

OLAUS MAGNUS (1490-1557), Sveriges historia, Rom 1555.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Historia de gentibvs septentrionalibvs, earvmqve diversis statibvs, conditionibvs, moribvs, ritibvs, svperstitionibus, disciplinis, exercitiis, regimine, victu, bellis, structuris, instrumentis, ac mineris metallicis, & rebus mirabilibus, necnon vniuersis penè animalibus in septentrione degentibus, eorumq́ natura. Opvs vt varivm, plvrimarvmqve rervm cognitione refertvm, atqve cvm exemplis externis, tum expressis rerum internarum picturis illustratum, ita delectatione iucunditatéque plenum, maxima lectoris animum voluptate facilè perfundens. / Avtore Olao Magno Gotho archiepiscopo Vpsalensi Suetiæ & Gothiæ primate. Cvm indice locvpletissimo. Cavtvm est privilegio Ivlii III. pont. max. ne quis ad decennium imprimat. Romae M. D. LV.

Impressvm Romae apvd Ioannem Mariam de Viottis Parmensem, in aedibvs diuæ Birgittæ nationis Suecorū & Gothorum, anno à Christo nato M. D. LV. mense Ianuario, sedente Ivlio III. pont. max. Pontificatus verò eiusdem anno quinto. 1555
Latin [84] 1-815 [1] s.
Helfranskt skinnband från 1800-talet.

Bokbandet med slitage och obetydliga hörnskador. Smärre fläckar, titelbladet med bläckanteckningar.