404
379858

DOKUMENTSKÅP. Sengustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Tvådelat. 20 lådor samt skåp och skrivskiva. Längd 96,5, bredd 54, höjd 154 cm. Nyckel medföljer.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

64. Vladimir Kagan, soffa/dagbädd, "Cloud", Weiman, USA, 1980-90-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK