Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
412
411732

SEKRETÄR. Sengustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Skiva av grå kalksten. Nio lådor samt skåpdörr bakom klaff. Nedtill tre lådor. Längd 95, bredd 52, höjd 124 cm. Nycklar medföljer. Nyckel finns.

Nyckel finns.