412
411732

SEKRETÄR. Sengustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Skiva av grå kalksten. Nio lådor samt skåpdörr bakom klaff. Nedtill tre lådor. Längd 95, bredd 52, höjd 124 cm. Nycklar medföljer. Nyckel finns.

Nyckel finns.