432
338441

BYRÅ, tillskriven Niclas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800). Gustaviansk.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda, plommon och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Inläggningar av lagerkvistar och rosettupphängda medaljonger. Längd 93, bredd 52, höjd 87 cm. Nyckel medföljer.

Lagad skiva, senare lås.