452
403276

SPELBORD. Stockholmsarbete i Lars Nordins art. Rokoko.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Fanerat med jakaranda och lönn. Beslag av förgylld mässing. Med uppfällbar triangulär skiva "à l´hombre". Svängda ben. Längd 96, bredd 54, höjd 73 cm.