519
379798

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Dekor av rocailler, voluter och blommor. I ramen infällt spegelglas. Höjd 92, bredd 42 cm.

Äldre men senare glas. Sprickor.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.