Madeleine Pyk – en samling F769
528
404179

LJUSKRONA, för sex ljus. Gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Förgylld mässingsstomme behängd med prismor. Höjd 92, diam 56 cm.

Skador, lagningar, dekordelar saknas.