555
404597
LJUSSTAKAR, ett par. Sengustavianska, omkring år 1800.

Rännåsporfyr samt förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft med stående antikiserande kvinnofigur. Höjd 31 cm.

Nagg, ljuspipor och ljusmanschetter senare.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 584 - 4 779 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29