605
410286

KANNA MED LOCK, av O. F. Richman, Falun. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Lackerad koppar i svart med dekor av blomsterfestong. Svarvat handtag av trä. Märkt "O.F. RICHMAN FAHLUN OCH SANDSBERG". Höjd 24 cm.

Bucklor, färgbortfall samt spricka i lödning.