642
380843

SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 660 - 3 110 EUR
2 780 - 3 240 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Blybergsporfyr. Sfärisk form på kvadratisk sockel. Diameter 37, höjd 26 cm.

Obetydlig nagg.

Tilläggslista

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.