66
422624

Gunnar Widforss

(Sverige/USA, 1879-1934)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Gunnar Widforss
(Sverige/USA, 1879-1934)

Nordafrikansk vy

Signerad Widforss och daterad 1919. Akvarell 23 x 32 cm.

Proveniens

Konstnärens familj.