422620

67. GUNNAR WIDFORSS. Signerad Widforss och daterad 1919. Akvarell.

Tunisisk gatuscen. 27 x 44 cm.

Ej examinerad ur ram.

Följerätt
Nej
Proveniens

Konstnärens familj.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK / 1 792 - 2 151 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal. Föräldraledig.

+46 (0)8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto