753
379229

CIGARETTETUI, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1889.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Invändigt förgyllt, rektangulärt med tändsticksbehållare på sidan, niellodekor av trojka och bladslingor. Längd 9,5 cm, vikt 176 gram.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.