755
406835

KALKAR, 6 st (3+3), icke identifierad mästare, Moskva 1800-talets andra hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Invändigt och under foten svag förgyllning, heltäckande niellodekor. Höjd 9 resp 10 cm, total vikt 387 gram. (6).