761
379199

KÅSA, av 11:e Artellen, Moskva 1908-1917.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Förgylld, dekor av flerfärgad cloisonnéemalj. Senare kontrollstämplar. Längd 11,5 cm.

Små emaljskador.