764
379201

PILLERDOSA, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1908-1917.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Förgylld, rund med dekor av flerfärgad cloisonnéemalj. Diameter 5 cm.

Liten emaljskada.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.