765
379210

ÄGG, silver och emalj, tvådelat, Ryssland 1800-talets slut/1900-talets början.

Utropspris
1 000 SEK
88 EUR
92 USD
Klubbat pris
2 600 SEK

Invändigt förgyllt, dekor i flerfärgad cloisonnéemalj. Höjd 5 cm.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.