766
379204

DOSA, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1908-1917.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris

Förgylld, trekantig med avfasade hörn, dekor av flerfärgad cloisonnéemalj. Längd 6 cm.

Små emaljskador.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.