808
403007

BÄGARE, ostämplad. Österrike-Ungern 1700-talets början.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Invändigt förgylld. Rak, fotlös, livet och botten med infällda 1600-tals mynt med Habsburgska furstar. Höjd 8 cm, vikt 104 gram.