811
368112

KONFEKTFAT, av Henning Petri, Nyköping 1702. Barock.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Förgyllt, med motiv av Drottningen av Saba. Längd 31,5 cm, vikt 282 gram.

Senare förgyllning, lagningar.